Co je to Plexr – zkušenosti, k čemu se používá

Korekce povadlých víček je estetický zákrok, který pomáhá odstranit nadměrnou kůži a tuk z oblasti kolem očí. Tento problém postihuje zejména ženy v pokročilém věku, ale může se vyskytnout i u mladších osob. Povadlé víčka mohou výrazně ovlivňovat celkový vzhled a způsobovat problémy jako únavový vzhled nebo zhoršené vidění. Jak funguje tento zákrok za pomoci přístroje s názvem Plexr?

Co je to samotný přístroj Plexr a jaké s ním mají pacienti s Plexrem zkušenosti?

Co je to Plexr a pro koho je vhodný?

Trápí vás povadlá víčka, která se postupem přibývajících let neustále zhoršují? Máte estetický či zdravotní problém, který chcete či musíte řešit, a přitom se obáváte chirurgického zákroku?

V tom případě vězte, že skalpel není vždy nutno použít. Přístroj s názvem Plexr je toho totiž jasným důkazem. Jedná se totiž o neinvazivní metodu korekce vašich očních víček, se kterou mají zkušenosti již stovky žen.

Jak Plexr funguje?

Přístroj Plexr funguje na bázi takzvané radiofrekvence. Při tomto ošetření vzniká v jedné vrstvě vzduch, a to mezi špičkou samotného aplikátoru a také pletí, na kterou působí fyzikální plazma, která odpařuje povrch bodu kůže, která prochází korekcí. Při tomto velmi prostém ošetření tak vznikne efekt, a to pouze v rozsahu malé tečky.

V tomto případě je tak zapotřebí udělat co nejvíce těchto tečkovitých okrsků v dané lokalitě a méně či více je vykrýt. Jedině tímto způsobem lze dosáhnout nějakého efektu. Tímto efektem je kontrakce kolagenu, tedy redukce poklesu vašeho víčka.

Může se tímto způsobem zlepšit také jistá lokalita vrásek, a to například u nosu či kolem vašich úst. Přístroj Plexr vám přitom neudělá žádnou jizvu během zákroku.

Bolí Plexr metoda a funguje vůbec?

V tuto chvíli vás jistě napadá otázka, zda je zákrok za pomoci Plexr přístroje bolestivý. Odpovědí je že nikoliv. Před samotným zákrokem vám je aplikováno na 30 minut do pokožky sérum, které obsahuje anestetický gel, jenž bude tlumit veškeré nepříjemné pocity během samotného zákroku.

Jistě jisté drobné „štípance“ ucítíte, avšak u většiny pacientů lze provést celý zákrok zcela komfortně a bezbolestně. Záleží na tom, zda jste citlivější na bolest či více odolní.

Metoda za pomoci přístroje Plexr rozhodně funguje. Na pět až deset let se totiž nebudete muset se svými povadlými víčky vůbec rozčilovat. Často se spíše stává, že se pro Plexr rozhodnou pacienti, kteří mají za sebou již chirurgický zákrok, který měl jejich problém s povadlými víčky vyřešit a vrací se například po dvou letech od zákroku s tím, že mají víčka opět povadlá, což se vám u Plexru stát rozhodně nemůže.

Plexr zkušenosti

Jaké jsou s Plexrem zkušenosti? S Plexrem mají zkušenosti již stovky žen i mužů. Zákrok je totiž určen nejen ženám, nýbrž ho mohou podstoupit i muži se stejnými problémem. Zákrok přístrojem Plexr je vhodný zejména pro ty, kteří se obávají chirurgického zákroku.

Ti ovšem musí také počítat s tím, že hojení po tomto zákroku přinese pacientovi do jisté míry i nepohodlí, které by ho například u klasického zákroku nečekalo. Záleží tedy na preferencích každého pacienta. Někdo rovněž věří pouze a jen chirurgii a na podobné neinvazivní zákroky nikoliv.

Záleží tedy pouze na každém z vás, pro jaký zákrok se rozhodnete a zda vám přinese takový výsledek, v jaký doufáte. Pro ty, kteří ovšem neholdují skalpelům a věří v moderní technologie, je toto řešení jistě tím správným.

Zkušenosti pacientů

Valná většina pacientů si pochvaluje zejména bezproblémový pooperační průběh. Ti, kteří podstoupili zákrok za pomoci Plexru rovněž kvitují rychlé vypnutí pleti, které je viditelné již po deseti dnech od provedeného zákroku.

Pacienti kvitují bezbolestnost zákroku a rychlé hojení pleti, které často netrvá ani tak dlouho, jak uvádí samotní lékaři. Cenové rozpětí za tento zákrok je více než přijatelné pro většinu pacientů.

Historie kosmetických zákroků

Kosmetické zákroky jsou v současné době důležitou součástí mnoha kultur a společností. Zlepšení vzhledu, omlazení a vytvoření většího sebevědomí jsou všechny důvody, proč se lidé rozhodují podstoupit kosmetické operace.

Historie kosmetických zákroků sahá až do starověkého Egypta, kde byly provedeny první úpravy vzhledu. Egypťané používali různé přírodní látky, jako například hliněné masky a esence z rostlin, pro omlazení pleti a zlepšení vzhledu. Také byly populární krémy na bázi medu a vosku pro hladkou a hebkou pokožku.

V antickém Řecku a Římě bylo také zlepšování vzhledu důležitou součástí každodenního života. Ženy používaly různé kosmetické přípravky, například minerální make-up a parfémy. Krásní žáby se v těchto kulturách považovali za symbol krásy a mládí.

Během středověké Evropy se o přežití starala pouze elitní společenská třída a kosmetické zákroky byly považovány za luxus. V té době se objevily první chemické přípravky pro zlepšení vzhledu a zbavování stavů.

V průběhu renesance začali lidé více dbát na svůj vzhled a omlazení. Bylo běžné, že bohaté ženy podstupovaly kosmetické operace, aby odstranily vrásky a vyhladily svou pokožku. V té době se často používali nebezpečné a neúčinné látky, jako například rtuť a kyselina dusičná.

Během průmyslové revoluce a 19. století se objevily nové technologie a výrobky pro zlepšení vzhledu. Ženy začaly používat make-up a krémy pro hladkou a zdravou pleť. Taktéž se objevily první moderní krémy a krémy na bázi rostlinných a minerálních látek.

V 20. století se postupně začaly objevovat prostředky a techniky pro chirurgické zákroky zlepšení vzhledu. První plastická operace byla provedena v roce 1898 a spočívala v odsávání tuku z postižených oblastí těla. V průběhu 20. století se staly kosmetické zákroky stále dostupnějšími a stále více se staly součástí životního stylu.

V roce 1970 byla provedena první liposukce, která se stala velmi populární díky své účinnosti při odstraňování tuků. V posledních desetiletích se objevilo mnoho nových technik a technologií pro zlepšení vzhledu a omlazení. Jednou z nich je botulotoxin, který se používá ke zmírnění vrásek a vyhlazení pokožky.

Dalšími populárními zákroky jsou facelift, plastická chirurgie nosu a zvětšení prsou. Díky rozvoji technologií a lékařských postupů jsou dnes kosmetické zákroky mnohem bezpečnější a účinnější. Stále se však setkáváme s kontroverzemi a některé zákroky mohou mít negativní účinky. Je velmi důležité, aby si lidé dávali pozor na kvalitu a bezpečnost zákroků a vždy vyhledali kvalifikovaného a zkušeného lékaře.

Kosmetické zákroky jsou neodmyslitelnou součástí našeho světa a významně přispívají k sebevědomí a pocitu dobrého vzhledu. Je však důležité si uvědomit, že pravá krása pochází zevnitř a že zdravý životní styl a sebeúcta jsou klíčové pro skutečnou krásu.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang