Mikádo účes – jak ho nosit a jak o něj pečovat

Krásná dlouhá hříva je samozřejmě přitažlivá, ale mikádo je zaručenou klasikou. Mikádo nemusí znamenat jen stereotyp, naopak může představovat bránu v inspiraci, díky které si je možné vytvořit velké množství účesů se zajímavými barvami. Populární budou různé styly účesů, ve kterých si najde žena i ten svůj.

Účes na mikádo je moderní a trendy střih, který se stále častěji objevuje na hlavách žen. Jedná se o jednoduchý účes, který vytváří dojem „mikádo“ – vysoký rovný vršek s dlouhými rovnými vlasy. Tento střih má své kořeny v japonské kultuře, ale dnes je oblíbený po celém světě.

Mikádo, aneb žádná nuda

Mikádo nemusí nutně znamenat jednotvárný hustý účes, který připomíná helmu. Ve střihách se dá velice experimentovat a tak nemusí žena mít jen extra krátké mikádo, ale mikádo i v různých délkách vlasů. Přitažlivé budou také nejrůznější asymetrie účesů.

Zaručeně in, budou prostříhaná a vzdušná mikáda. Nestárnoucí klasikou jsou dominantní přírodní barvy, jako je blond, černá, hnědá i zrzavá, které není na škodu doplnit zajímavým dobarvením, které vytvoří skvělý look.

Kadeřnice – skvělá rádkyně

Nejdříve je ale vhodné se poradit s kadeřnicí, která může doporučit buď trochu jiný, přesto perfektní střih, nebo může vybraný pozměnit tak, aby přesně sedl k obličeji.

Poradit by se měla žena i s barvou, která by měla ladit k barevnému tónu obličeje. Stačí jí říct, jaké má žena představy a co by ráda vyzkoušela, aby kadeřnice utvořila účes přímo na míru.

Mikádo v několika verzích

Samozřejmou jedničkou jsou mikáda v klasickém stylu, tedy v rovném stylu bez asymetrií. Tento typ účesu je nejvhodnější pro ty, kteří milují eleganci. Mikádo v klasickém stylu je možné upravit několika způsoby a to buď vyfoukat do kulata dovnitř, nebo zahnout konečky směrem ven.

Nejvhodnější je především pro majitelky rovných vlasů. Ovšem odříkat si ho nemusí také kudrnaté dámy, u kterých však bude nutné použít přípravky na rovnání vlasů a žehličku. Klasický styl je skvělou volbou jako mikádo účes pro jemné a řídké vlasy.

 • Andělské kudrliny

Jestli má žena kudrnaté vlasy, pak má o něco snazší práci s úpravou mikáda. Pokud ale má rovné vlasy jako hřebíky, bude potřebovat několik nezbytností, jako je kulma a přípravky na udržení účesu. Senzačně vypadají i lehce vlnité vlasy, které jsou stejně přitažlivé jako kudrliny.

 • Extravagantní účes

Díky možností různých asymetrií je možné vytvořit i ten nejdivočejší účes. Vyzkoušet je možné různě sestřihané ofiny, nebo úplně kraťounké. Na zadní straně vlasů je možné zvolit kratší délku, kterou si za pomocí gelů, nebo vosků zajímavě žena vytvaruje.

Vyzkoušet je možné také zajímavě barevné přechody, kdy horní půlka vlasů bude mít například černou barvu a spodní část třeba červenou. Mikádo je možné zvolit i v kratší délce, ale s tím, že si ponechá žena ofinu dlouhou, ovšem s jiným odstínem, než jsou ostatní vlasy.

 • Nedbalá elegance

Co takhle zkusit mikádo typu „vstanu a jdu“? Není s ním moc práce a střapaté mikádo s nedbalou elegancí bude zaručeně v kurzu. Na tenhle účes se bude ženě hodit zajímavě mikádo sestříhané, s kterým pak může lépe pracovat. Střapatá mikáda jsou vhodná opět pro jakoukoliv délku vlasů, takže senzačně budou vypadat v krátké i delší podobě.

Nezbytné pečující přípravky

Mikádo účes potřebuje dostatek přípravků, které budou o vlasy pečovat. Zvlášť, pokud bude žena používat kulmy nebo žehličky, neměla bys na ně zapomínat.

Mikádo účesy potřebují dostatek péče, a proto by žena vlasům měla poskytnout zábaly, pravidelně používat kondicionéry a při úpravě pomocí fénování, žehlení, nebo kulmování používat přípravky, které vlasy před horkým vzduchem ochrání.

Nejlepší ženské účesy

Existuje mnoho různých účesů, které mohou ženy vyzkoušet, a každá může být krásná na svůj způsob. Avšak některé se staly velmi populárními a ikonickými, získaly si srdce mnoha žen a staly se jasnými favority nejen v oblasti módy, ale i v celém světě.

 • Vlny vlasů s prostředním rozdělením

Tento účes se stal ikonickým hlavně díky bohyním zlaté éry Hollywoodu, jako je například Marilyn Monroe nebo Elizabeth Taylor. Jeho kouzlo tkví v jednoduchosti – prostřední rozdělení v kombinaci s jemnými vlnami dodají vlasům objem a hladký vzhled. Tento účes je ideální pro kulaté a oválné tvary obličeje.

 • Bob

Bob je účes, který se objevil na scéně již v 20. letech a od té doby je stále oblíbený. Vyznačuje se rovným účesem, který končí asi pod ušima nebo na ramenech. Může být nositelný jak s rovnými tak s vlnitými vlasy a dodává ženám elegantní a sofistikovaný vzhled. Existuje mnoho variant bobu, jako je například asymetrický nebo prodloužený, takže každá žena si může najít tu svou.

 • Délka pod ramena s vrstvami

Tento účes je ideální pro ženy s hustšími vlasy, kteří si chtějí užít délky, ale zároveň potřebují trochu objemu. Díky vrstvám vlasům dodává rozměr a zároveň se snižuje jejich hmotnost. Může být nositelný s různými typy účesů, jako jsou vlny nebo vlasy s prolamováním, a je vhodný pro každodenní i večerní vzhled.

 • Pixie

Pixie je krátký účes, který se stal symbolem odvahy a sebevědomí. Je univerzální a může být nositelný pro různé tvary obličeje. Jeho silnější stránkou je, že vytváří dojem většího objemu na vrcholu hlavy a zároveň odhaluje krk a lícní kosti, což může být velmi půvabné. Tento účes je ideální pro ženy, které si nebojí experimentovat a chtějí se odlišit od davu.

 • Copánky

Copánky už existují stovky let a staly se symbolickým účesem mnoha kultur po celém světě. Jsou snadným způsobem, jak vytvořit neformální, ale zároveň elegantní vzhled. Může to být v jednoduché verzi s malými copánky upravenými na straně nebo ve větší a složitější variantě po celé hlavě. Copánky jsou také skvělou volbou pro sportovní aktivity nebo na horké letní dny.

 • Pramínky vlasů

Pramínky vlasů jsou účesem, který díky svým variacím nikdy nevyjde z módy. Můžete si vybrat z mnoha možností, jako jsou ombre, balayage nebo horké obarvení, a zvýraznit tak své přirozené rysy obličeje a barvu vlasů. Pramínky vlasů mohou být nositelné na kratších i delších účesech a poskytují vlasům dimenzi a hloubku.

 • Vysoký culík

Pro mnoho žen je vysoký culík ideální volbou pro hektické dny, kdy se nemohou vyrovnat s rozcuchanými vlasy. Tento účes dává dojem elegance a jednoduchosti a je vhodný pro různé příležitosti. Může být nositelný na hladkých vlasech nebo s jemnými vlnkami pro pestřejší vzhled.

 • Dlouhé vlasy s ofinou

Dlouhé vlasy jsou pro mnoho žen snem, ale nemusí být vždy snadné s nimi pracovat. Proto je ofina skvělým řešením pro ty, kdo chtějí udržet svou délku, ale zároveň se vyhnout bolavým rukám z častého foukání vlasů. Ofina se hodí ke všem typům obličejů a může být nositelná na různé způsoby – rovná, rozčesaná na stranu nebo stažená do culíku.

Každá žena má svůj jedinečný styl a osobnost, a proto si může najít účes, který bude vyhovovat právě jí. S mnoha možnostmi k výběru je důležité najít ten pravý, který bude podtrhovat přirozené rysy a dodá vzhledu něco navíc. Ať už se jedná o vintage vlny nebo moderní pixie, důležité je cítit se s účesem pohodlně a sebevědomě.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang