Škrabadlo pro kočky z AliExpressu – vyplatí se?

Každý majitel kočky ví, jak důležité je poskytnout svému milovanému mazlíčkovi pohodlné místo na škrábání. Je ale také dobře známo, jak drahá mohou být kvalitní škrabadla pro kočky. Je koupě škrabadla pro kočky z AliExpressu dobrá volba?

Aliexpress nabízí celou řadu škrabadel pro kočky různých tvarů, velikostí a materiálů, takže si zákazník může vybrat podle potřeb své kočky. Existují taková, která jsou vyrobena z odolných materiálů, jako je dřevo nebo sisalový provaz, a která mohou vašemu milovanému mazlíčkovi poskytnout pohodlné a odolné škrabadlo.

9 tipů, jak vybrat škrabadlo

  1. Je třeba zvolit velikost a výšku sloupku škrabadla. Měl by to být sloupek, který je vhodný pro konkrétní kočku. Pro větší kočky je potřeba vyšší sloupek.
  2. Materiál vhodný pro škrábání. Sisal, koberec nebo lepenka jsou pro kočky obvykle nejvhodnějším materiálem pro škrábání.
  3. Robustnost. Sloupek by měl být dostatečně pevný, aby odolal kočičím drápkům a energickým aktivitám.
  4. Stabilita. Je lepší vyhnout se sloupkům, které se snadno převracejí. Lepší jsou takové, které jsou mírně zatížené a zajištěné na místě bezpečnou základnou.
  5. Rozmanitost. Kočky mají tendenci mít rády textury. K dispozici jsou sloupky, které nabízí různé textury, tvary a velikosti.
  6. Úroveň pohodlí. Je dobré vyzkoušet sloupek tak, že se na něj zatlačí. Pokud se sloupek kýve, nemusí to být ta nejlepší volba.
  7. Příslušenství. Některé sloupky se dodávají s hračkami nebo dalšími předměty, které mohou být pro kočky lákavé.
  8. Cena. V závislosti na rozpočtu lze najít různá škrabadla v různých cenových relacích.
  9. Odolnost. Levné materiály a špatné řemeslné zpracování mohou způsobit, že se sloupek rychle rozpadne.

Při dodržení všech zmíněných pravidel by člověk při nákupu kočičího škrabadla neměl šlápnout vedle.

Škrabadlo pro kočky může často zachránit nábytek před kočičím drápáním.

Co zvážit před nákupem škrabadla z Aliexpressu

Před nákupem škrabadla z Aliexpressu je však třeba zvážit několik otázek. Nejdůležitější z nich je fakt, že pokud nebude škrabadlo podle představ, není vůbec jednoduché zboží vrátit. Kupující nemá možnost s jistotou zjistit, zda se tato koupě vyplatí.

K posouzení mohou pomoci diskuze AliExpress, které jsou u položek na internetovém obchodě k dispozici. Nicméně pokud si zákazník není položkou stoprocentně jist, je lepší koupit zboží v českém obchodě a nejlépe se na něj podívat v reálu v obchodě.

Na diskuzích se vyplatí pročítat komentáře a případně prohlížet fotky od zákazníků, kteří již mají škrabadlo doma. Tak mohou zákazníci zamezit nevhodnému nákupu.

Nevýhodou může rovněž být fakt, že při objednávkách nad 150 Euro musí zákazník uhradit clo a DPH. Vyplatí se pročíst si před nákupem také diskuze AliExpress clo.

V Česku je například velmi oblíbený obchod Super ZOO. Má rozsáhlou síť po celé zemi a výhodou je, že nabízí Super ZOO vrácení zboží, pokud je nevyhovující.

Pro zákazníky, kteří bydlí poblíž polských hranic se vyplatí udělat si výlet. Škrabadla pro kočky z Polska jsou mnohdy totiž cenově výhodnější než u nás. Jen je třeba si ohlídat kvalitu, nicméně všichni ví, že v České Republice se polské produkty prodávají běžně.

Polské produkty lze také nakoupit na internetu přes internetové markety, které jsou schopny zaslat zboží i z jiných zemí, než je Polsko.

AliExpress také spolupracuje se společnosti Tipli.cz, která poskytuje službu cashback.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang