Boty vhodné na zimu – tipy, materiály

V zimní sezoně si mnoho lidí klade otázku, jaký typ obuvi je nejvhodnější do chladného a zasněženého počasí. Vzhledem k různým dostupným možnostem může být obtížné určit, které boty udrží nohy v teple a suchu po celou zimu a bude je možné použít ještě na další sezonu. Které boty jsou do zimního počasí nejvhodnější? 

Co je obsahem článku? 

 • Zimní boty – jak by měly vypadat?
 • Obuv Botovo
 • Zimní boty Gant
 • Nejlepší pracovní boty
 • Zima a globální oteplování

I když jsou v posledních letech zimy spíše mírné, není na škodu mít doma pár pořádných zimních bot. Přes zvyšující se zimní teploty způsobené globálním oteplováním se každoročně pár zimních dnů nebo týdnů každoročně najde. 

Poté je načase odložit tenisky, baleríny, mokasíny nebo lodičky a sáhnout po pořádné obuvi

Zimní boty – jak by měly vypadat?

Jako zimní obuv je obecně chápána obuv, která udrží suchou nohu v teple po dlouhou dobu. Je proto dobré hledat zateplenou obuv, nejlépe nějakým přírodním materiálem, která bude mít nepromokavou svrchní vrstvu

Mezi obuv vhodnou do zimního období patří: 

 • sněhule
 • turistické boty
 • gladiátorky
 • pracovní boty
 • zimní tenisky
 • chelsea boty
 • kozačky
 • holínky

Během zimních dnů je totiž důležité nejen, aby zůstaly nohy v teple, ale aby byly chráněny před sněhem, břečkou nebo deštěm. Proto je nepromokavá vrstva nutností. 

Obuv Botovo

Obuv Botovo je ve světě online nakupování již pojmem, protože se jedná o e-shop, který je primárně zaměřený na obuv pro ženy a každá žena zde opravdu sežene vše, co potřebuje. 

Zimní obuv Botovo poté nabízí výběr z holinek, sněhulí, kotníkové zimní obuvi, vysokých kozaček nebo botách na platformě. 

Kromě obuvi Botovo nabízí kabelky, oblečení nebo různé doplňky. 

Zimní boty Gant

Všechny možné druhy obuvi lze nakoupit také na e-shopu Gant, kde lze dále koupit  oblečení jak pro ženy, tak pro muže. 

Které zimní boty Gant nabízí? Z dámských zimních bot Gant lze vybrat např. kozačky, kotníkové zateplené boty nebo zateplené tenisky. Pánové pak mohou zimní boty Gant vybírat z kotníkové obuvi. 

Nejlepší pracovní boty

I když se to nezdá, tak na zimní období je vhodná také pracovní obuv. Většinou je vyrobena z kvalitních materiálů s tlustou podrážkou, aby vydržela práci v náročném terénu. 

Použité materiály tak musí vydržet vlhko, střídání teplot apod. 

Nejlepší pracovní boty za dobrou cenu nabízí pravděpodobně německá firma Engelbert Strauss, která se dále zaměřuje na pracovní oblečení a další doplňky pro řemeslníky. 

Kromě nejlepších pracovních bot nabízejí např. i pracovní oblečení pro ženy. 

Pracovní oblečení a obuv lze často využít stejně jako outdoorové boty nebo oblečení právě kvůli použitým materiálům. A člověk aspoň ušetří.  

Zima a globální oteplování

Zimní období je tradičně spojováno s nízkými teplotami, zasněženou krajinou a mrazivým vzduchem. V posledních letech je však lidstvo svědky výrazných změn v globálním klimatu, které vedou k teplejším zimám po celém světě. 

Vědecká komunita označila tento jev za důsledek globálního oteplování, které je způsobeno lidskou činností, jako je spalování fosilních paliv, odlesňování a průmyslové procesy. Toto oteplování planety má na planetu významný dopad, včetně změn v chodu počasí na Zemi, a zima tak není výjimkou.

Správný výběr obuvi je klíčový pro prevenci plísně na nohou a kuřího oka. Boty by měly být dostatečně prostorné, aby minimalizovaly tlak a tření na nohou, a zároveň umožňovat nohám dýchat a udržovat je suché, což snižuje riziko infekcí a kožních problémů.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang