Maroko – dovolená, počasí, jazyk a hlavní město

Maroko, plným názvem Marocké království, je fascinující země nacházející se na severozápadě Afriky. Nabízí úchvatnou směsici arabské, berberské a evropské kultury, která se odráží v architektuře, gastronomii, hudbě i zvycích.


Zajímavosti o Maroku:

Náboženství – Islám je státním náboženstvím Maroka a ovlivňuje mnoho aspektů marockého života.

Oblečení – Tradičním marockým oblečením pro ženy je kaftan, dlouhá volná halenka s kapucí. Muži obvykle nosí djellabu, dlouhé volné sako.

Hudba a tanec – Marocká hudba je živá a rytmická. Mezi populární nástroje patří oud, darbuka a bendir.

Řemesla – Maroko je proslulé svými řemesly, jako jsou koberce, keramika, kůže a kovotepectví.


Maroko je země plná kontrastů a uchvacující krásy. Od rušných medin a majestátních hor až po písečné duny a klidné oázy, Maroko nabízí něco pro každého.

Kde je Maroko?

Maroko se nachází v severozápadní Africe v oblasti Maghrebu. Sousedí s Alžírskem na východě, na severu se nachází dvě španělské enklávy Ceuta a Melilla a na jihu sporné území Západní Sahara, které Maroko považuje za integrální součást svého území.

Maroko má strategickou polohu, jelikož je od Evropy odděleno pouhých 13 km širokým Gibraltarským průlivem. Západní břehy země omývá Atlantský oceán, severní Středozemní moře.

Celková rozloha Maroka je 456 550 km2, čímž se řadí mezi 57. největší zemi světa.

Maroko – Morocco

Maroko, plným názvem Marocké království, je fascinující země nacházející se na severozápadě Afriky. Nabízí úchvatnou směsici arabské, berberské a evropské kultury, která se odráží v architektuře, gastronomii, hudbě i zvycích.

Země kontrastů

Morocco okouzluje svou rozmanitou krajinou. Na severu se tyčí majestátní pohoří Atlas, které na jihu pozvolna přechází do nekonečných písečných dun Sahary. Na pobřeží Středozemního moře i Atlantiku se rozprostírají malebné pláže, ideální pro relaxaci i vodní sporty.

Historická města a živá tržiště

Morocco se pyšní bohatou historií, o čemž svědčí četné památky. Návštěvník se může projít po starobylé medině (historické centrum) ve Fésu, navštívit majestátní mešitu Hassana II. v Casablance nebo se ponořit do modré magie Chefchaouenu. Neměl by také zapomenout navštívit rušná tržiště, kde se mísí vůně koření, pestré barvy a živý ruch.

Gastronomický ráj

Marocká kuchyně je pestrá a chutná. Za ochutnání stojí určitě tradiční tajine, kuskous s masem a zeleninou, sladké mandlové koláčky nebo osvěžující mátový čaj. Také jsou zde lahodná vína z regionu Meknès.

Dobrodružství v poušti

Vydá-li se cestovatel do Maroka, neměl by si nechat ujít jedinečný zážitek z pouštního safari. Projet se na velbloudech po dunách Sahary, užít si hvězdnou noc v beduínském stanu a ochutnat tradiční pouštní pokrmy.

Země plná pohostinnosti

Maročané jsou známí svou pohostinností a přátelskostí. Rádi pomohou a poradí, ať už je potřeba najít cestu, nakoupit suvenýry nebo se jen pobavit.

Morocco je země, která okouzlí všechny smysly. Nabízí historii, kulturu, krásnou krajinu, lahodnou kuchyni a pohostinné lidi. Je to destinace, na kterou nikdy nikdo nezapomene.

V Maroku lze navštívit rušná tržiště, kde se mísí vůně koření, pestré barvy a živý ruch.

Maroko jazyk

Maroko je země se bohatou lingvistickou mozaikou, kde se prolíná mnoho jazyků a dialektů.

Maroko má dva úřední jazyky:

 • Arabština – Moderní standardní arabština je úředním jazykem administrativy, vzdělávání a médií. Většina Maročanů hovoří marockou arabštinou, která je dialektem s vlastními gramatikálními a výslovnostními rysy.
 • Francouzština – Francouzština má v Maroku silnou pozici jako jazyk obchodu, vzdělávání a diplomacie. Její znalost je velkou výhodou na trhu práce a v komunikaci s turisty.

Mezi další důležité jazyky patří také:

 • Berberština – Berberské jazyky, nazývané také amazighština, tvoří jazykovou rodinu s mnoha dialekty, kterými hovoří zhruba 40 % populace. Berberština je oficiálně uznána jako druhý národní jazyk Maroka a je vyučována na školách.
 • Španělština – Španělština se používá v severních oblastech Maroka, které hraničí se Španělskem. Je běžná v turistických destinacích a v pohraničním obchodě.

Další jazyky

V Maroku se kromě výše uvedených jazyků používá i mnoho dalších jazyků a dialektů, včetně hebrejštiny, angličtiny a italštiny.

Jazyková situace v Maroku je komplexní a dynamická. Vláda se snaží o podporu arabštiny a berberštiny jako národních jazyků, ovšem francouzština si stále udržuje silnou pozici v mnoha oblastech života. Angličtina se stává stále důležitější, s rostoucím vlivem globalizace a cestovního ruchu.

Znalost jazyků je v Maroku klíčovým faktorem pro úspěch. Pro turisty je užitečná znalost základních frází v arabštině a francouzštině. Pro ty, kteří se chtějí v Maroku usadit nebo pracovat, je znalost jednoho z úředních jazyků nezbytností.

Maroko hlavní město – Rabat

Rabat, ležící na pobřeží Atlantského oceánu, je hlavním městem Maroka od roku 1956. Toto dynamické město s bohatou historií a kulturou se pyšní moderními památkami i starobylými medínami.

Historie

Rabat založili v 12. století berberské kmeny. Během staletí se město stalo významným centrem obchodu a vzdělanosti. V 17. století se Rabat stal sídlem marockých králů.

V roce 1912 se Maroko stalo francouzským protektorátem a Rabat se stal jeho hlavním městem. Po získání nezávislosti v roce 1956 si Rabat udržel status hlavního města.

Památky

Rabat nabízí návštěvníkům širokou škálu památek, od starobylých ruin po moderní architektonické skvosty.

Mezi nejvýznamnější památky patří:

 • Mauzoleum Mohammeda V. – Monumentální mauzoleum z bílého mramoru, kde jsou pohřbeni král Mohammed V. a jeho synové.
 • Kasba Oudayas – Starobylá pevnost s krásným výhledem na Atlantický oceán.
 • Medina – Staré město Rabatu s labyrintem uliček, trhů a mešit.
 • Chellah – Archeologické naleziště s ruinami římského města a středověké nekropole.
 • Hassan Tower – Nedokončený minaret z 12. století, který měl být nejvyšší stavbou na světě.

Kultura

Rabat je rušné a kosmopolitní město s bohatou kulturní nabídkou. Město se pyšní řadou muzeí, galerií a divadel. V Rabatu se koná také mnoho festivalů, oslav a dalších kulturních akcí.

Rabat je ideální destinací pro

 • Milovníky historie a kultury
 • Návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do rušného marockého života
 • Gurmány, kteří si chtějí vychutnat marockou kuchyni
 • Nakupující, kteří hledají tradiční marocké produkty, jako jsou koberce, kůže a keramika

Tipy pro návštěvníky Rabatu

 • Pro prozkoumávání mediny je vhodné si najmout průvodce.
 • V Rabatu je mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely.

Rabat je fascinující město, které nabízí něco pro každého. Ať už jde o historii, kulturu, gastronomii nebo nákupy, Rabat zaručeně okouzlí.

Rabat je rušné a kosmopolitní město s bohatou kulturní nabídkou.

Maroko dovolená

Maroko láká cestovatele svou bohatou historií, fascinující kulturou a ohromující krajinou. Od rušných medin a majestátních mešit až po písečné duny Sahary a zasněžené vrcholky Atlasu.

Maroko dovolená – zážitky

Maroko nabízí něco pro každého:

 • Zažít kouzlo Marrákeše – Návštěvník se může projí po rušném náměstí Djemaa el-Fnaa, kde se odehrává pouliční divadlo, zakusit exotické koření a suvenýry na tržišti Jemaa el-Fnaa a užít si uklidňující atmosféru zahrad Majorelle. Neměl by zapomenout navštívit mešitu Koutoubia s jejím ikonickým minaretem a prozkoumat spletitý labyrint uliček starého města.
 • Objevit Fes, starobylé město – Cestovatel se může projít po medině Fes el-Bali, zapsané na seznamu UNESCO, a ponořit se do historie a řemeslné výroby. Může navštívit koželužny Chouara a žasnout nad tradičními technikami barvení kůží. Může prozkoumat univerzitu Al-Qarawiyyin, nejstarší univerzitu na světě, a obdivovat krásu mešity Moulay Idriss II.
 • Mít relax na pobřeží – Návštěvník si může odpočinout na malebných plážích Agadiru, Essaouiry nebo Tangieru. Může prozkoumat malebné pobřežní vesničky a ochutnat čerstvé mořské plody. Také si může vychutnat vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing a surfování.
 • Zažít dobrodružnou cestu do Sahary – Cestovatel se může projet na velbloudech po písečných dunách Erg Chebbi a užít si hvězdnou oblohu na pouštním kempu. Může navštívit oázy a poznat nomádský způsob života. Také může prozkoumat fascinující skalní útvary v údolí Dades a Todgha.
 • Ochutnat marockou kuchyni – Marocká kuchyně je pestrá a chutná, s vlivy berberské, arabské a středomořské kuchyně. Návštěvník může ochutnat tradiční tagine, kuskus se zeleninou a masem, a lahodný pastilla, sladký koláč s mandlemi a pomerančovou květinovou vodou. Určitě by neměl zapomenout vychutnat si mátový čaj, národní nápoj Maroka.

Maroko je země, která okouzlí smysly a zanechá v člověku trvalé vzpomínky.

Mezi další krásné dovolené rozhodně patří:

Návštěvník Maroka se může projet na velbloudech po písečných dunách Erg Chebbi.

Maroko dovolená – doprava a ubytování

Důležitou roli při výběru dovolené hraje také doprava a ubytování. Jak to tedy v Maroku je?

Doprava

Do Maroka se dá nejrychleji dostat letecky. Z Prahy létají přímé lety do Marrakéše a Casablanky s několika leteckými společnostmi, doba letu je cca 4-5 hodin. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a letecké společnosti, ovšem v průměru se pohybují okolo 8 000 Kč za zpáteční letenku.

Z okolních zemí se dá do Maroka dopravit také trajektem. Trajekty jezdí z Španělska (Algeciras, Tarifa) do Tangeru a z Francie (Sète) do Tangeru a Nadoru. Cesta trajektem trvá několik hodin, ceny se liší v závislosti na délce trasy a typu trajektu.

V Maroku se dá dopravovat autobusem, vlakem, taxi nebo autem. Autobusy jsou nejlevnější variantou, avšak také nejpomalejší. Vlaky jsou pohodlnější a rychlejší, ovšem dražší. Taxi je k dispozici ve všech větších městech a je to poměrně levný způsob dopravy na krátké vzdálenosti. Pokud si chce návštěvník pronajmout auto, bude potřebovat mezinárodní řidičský průkaz.

Ubytování

V Maroku se dá vybrat z široké nabídky ubytování, od luxusních hotelů a resortů až po levné hostely a penziony. Většina hotelů se nachází ve velkých městech a turistických oblastech.

Pokud chce návštěvník zažít autentičtější marockou atmosféru, může se ubytovat v riadu, což je tradiční marocký dům, který byl přeměněn na hotel.

Ceny ubytování se liší v závislosti na typu ubytování, lokalitě a sezóně. V průměru se cena za noc v hotelu pohybuje okolo 1 500 Kč, v riadu okolo 800 Kč a v hostelu okolo 300 Kč.

Pokud návštěvník cestuje v hlavní sezóně (červenec – srpen), je dobré si rezervovat ubytování předem, aby se vyhnul zklamání.

V Maroku se dá ubytovat v riadu, což je tradiční marocký dům, který byl přeměněn na hotel.

Maroko poznávací zájezd

Maroko láká turisty z celého světa. Nabízí fascinující mix historie, kultury, úchvatné krajiny a pohostinnosti. Poznávací zájezdy do Maroka umožní ponořit se do hlubin této exotické země a zažít to nejlepší, co nabízí.

Zde jsou informace, co se dá zažít při marockých poznávacích zájezdech:

 • Pestrá paleta destinací – Od rušných královských měst, jako je Marrákeš a Fes, přes malebné vesničky v horském pohoří Atlas až po klidné pláže na atlantickém pobřeží, Maroko nabízí něco pro každého.
 • Bohatá historie a kultura – Prozkoumat starobylé mediny plné bazarů a mešit, navštívit impozantní paláce a historické památky a ponořit se do fascinujícího světa berberské kultury.
 • Dechberoucí krajina – Zažít úchvatné scenérie pouště Sahara, projít se po úbočích hor Atlas a relaxovat na písečných plážích.
 • Gastronomické zážitky – Ochutnat lahodná marocká jídla, plná koření a vůní, vychutnat osvěžující mátový čaj a objevit tajemství místních trhů.
 • Pohostinnost – Marocký lid je proslulý svou pohostinností a přátelskostí. Zažít jejich srdečné uvítání a autentický zážitek z marocké kultury.

Marocké zájezdy se rozdělují na:

 • Poznávací zájezdy – Tyto zájezdy umožní komplexně prozkoumat Maroko a navštívit jeho nejvýznamnější památky a destinace. Obvykle zahrnují prohlídky měst, výlety do hor a pouště a ochutnávky místní kuchyně.
 • Pobytové zájezdy – Pokud si chce návštěvník odpočinout a načerpat sílu, ideální volbou je pobytový zájezd u moře. Může relaxovat na pláži, užívat si vodní sporty a ochutnávat speciality místní kuchyně.
 • Aktivní zájezdy – Pro milovníky dobrodružství a aktivní dovolené jsou k dispozici zájezdy s pěší turistikou, cyklistikou, jízdou na velbloudech a dalšími aktivitami.
 • Tematické zájezdy – Gurmánské zájezdy, kurzy vaření, jógové pobyty, fotografické expedice – Maroko nabízí širokou škálu tematických zájezdů pro všechny zájmy.

Délka Maroko poznávacího zájezdu

Délka marockých zájezdů se obvykle pohybuje od 7 do 14 dní. Cestovatel si však může vybrat i kratší či delší varianty dle svých preferencí a časových možností.

Cena zájezdu

Cena marockého zájezdu závisí na typu zájezdu, jeho délce, destinaci, ubytování a stravování. V průměru se ceny pohybují od 15 000 Kč do 30 000 Kč za osobu za týdenní pobyt.

Marocké zájezdy zaručeně zprostředkují nezapomenutelný zážitek plný exotických vůní, barev a chutí.

V Maroku lze zažít úchvatné scenérie pouště Sahara nebo se projít po úbočích hor Atlas.

Maroko last minute

Pokud cestovatel hledá exotickou dovolenou plnou zážitků, avšak nechce utrácet horentní sumy, pak je pro něj ideální Maroko last minute. S trochou štěstí uloví last minute zájezd za skvělou cenu.

Zde je několik tipů, proč si vybrat Maroko last minute:

 • Příznivé ceny – Last minute zájezdy do Maroka jsou obvykle levnější než v hlavní sezóně. Dá se tak ušetřit i několik tisíc korun.
 • Dostupnost – Nabídka last minute zájezdů do Maroka je poměrně široká, takže si člověk snadno vybere termín i destinaci, která mu bude vyhovovat.
 • Exotická atmosféra – Maroko je země s bohatou historií a kulturou.
 • Rozmanitá krajina – V Maroku je vše od písečných dun Sahary po zasněžené vrcholky Atlasu. Dá se tak vydat na treking, do pouště na velbloudech nebo si jen tak relaxovat na pláži.

Maroko last minute – tipy

 • Využít nabídky cestovních kanceláří – Mnoho cestovních kanceláří nabízí last minute zájezdy do Maroka. Je dobré sledovat jejich webové stránky a sociální sítě, aby se nezmeškala žádná akční nabídka.
 • Být flexibilní – Pokud jde o to ušetřit co nejvíce, je dobré být flexibilní s termínem odjezdu a destinací.
 • Rezervovat letenky samostatně – Pokud jde o vybrání konkrétního letu a ušetření peněz, je dobré zkusit letenky rezervovat samostatně.
 • Bydlet v hostelu – Pokud člověk cestuje s nízkým rozpočtem, měl by zvážit ubytování v hostelu. V Maroku je široká nabídka hostelů za nízké ceny.

Maroko je země, která zaručeně okouzlí. S trochou plánování a štěstí se dá užít exotická dovolená na last minute za skvělou cenu.

V Maroku je vše od písečných dun Sahary po zasněžené vrcholky Atlasu.

Maroko teplota

Maroko je země s rozmanitým podnebím, které se liší v závislosti na regionu a nadmořské výšce. Obecně platí, že klima v Maroku je subtropické až středomořské, s horkými léty a mírnými zimami.

Průměrné teploty

Zde jsou vybrané oblasti a jejich průměrné teploty:

 • Casablanca – 20 °C až 28 °C (leden) / 24 °C až 32 °C (červenec)
 • Marrakech – 15 °C až 23 °C (leden) / 26 °C až 35 °C (červenec)
 • Fes – 8 °C až 17 °C (leden) / 24 °C až 33 °C (červenec)
 • Agadir – 16 °C až 21 °C (leden) / 21 °C až 28 °C (červenec)

Nejlepší doba pro návštěvu

Nejlepší doba pro návštěvu Maroka závisí na tom, co chce návštěvník dělat. Pokud chce zažít horké a slunečné počasí, ideální čas je od června do září. Pokud dává přednost mírnějším teplotám, měl by navštívit Maroko v jarních (březen-květen) nebo podzimních (říjen-listopad) měsících.

Regionální rozdíly

Teploty v Maroku se mohou značně lišit v závislosti na regionu. V horských oblastech Atlasu jsou teploty obecně nižší než v nížinách. U pobřeží je klima ovlivněno oceánem, takže teploty jsou mírnější.

Poušť

Poušť Sahara, která zabírá velkou část jižního Maroka, je známá svými extrémními teplotami. V létě mohou teploty dosáhnout až 50 °C. V zimě jsou teploty chladnější, ovšem stále příjemné.

Srážky

Srážky v Maroku jsou obecně nízké. Nejvíce srážek je v pobřežních oblastech a v horách. V poušti Sahara je srážek velmi málo.

Maroko je země s krásným a rozmanitým podnebím. Teploty se liší v závislosti na regionu a ročním období. Nejlepší doba pro návštěvu Maroka závisí na preferencích každého.

U pobřeží Maroka je klima ovlivněno oceánem, takže teploty jsou mírnější.

Maroko počasí

Maroko se pyšní rozmanitým počasím, které se liší v závislosti na ročním období a oblasti. Obecně je klima v zemi středomořské s horkými suchými léty a mírnými deštivými zimami.

Maroko počasí jaro (březen – květen)

Jaro v Maroku je příjemné období s teplými dny a chladnějšími nocemi. Teploty se pohybují v rozmezí 18 °C až 25 °C, s průměrnými srážkami 20-30 mm za měsíc. Deště bývají obvykle krátkodobé a bouřlivé. Jaro je ideální čas na turistiku a poznávání památek, jelikož počasí je příjemné a davy turistů ještě nejsou tak velké.

Maroko počasí léto (červen – srpen)

Léto je v Maroku horké a suché, s teplotami dosahujícími až 40 °C, a to i více ve vnitrozemí. Srážky jsou v tomto období vzácné. Letní měsíce jsou ideální pro dovolenou na pláži, koupání a vodní sporty.

Pokud ovšem návštěvník dává přednost prohlídce památek, je vhodné se vyhnout nejteplejším hodinám dne a plánovat aktivity na ráno nebo večer.

Maroko počasí podzim (září – listopad)

Podzim v Maroku přináší příjemné ochlazení a návrat deštivých dnů. Teploty se pohybují v rozmezí 22 °C až 30 °C, s průměrnými srážkami 40-60 mm za měsíc. Podzim je ideální čas na turistiku a poznávání památek, jelikož počasí je příjemné a davy turistů se ztenčují.

Maroko počasí zima (prosinec – únor)

Zima v Maroku je mírná a deštivá, s teplotami se pohybujícími v rozmezí 12 °C až 20 °C. Srážky jsou v tomto období nejvyšší, s průměrnými 80-100 mm za měsíc.

Zimní měsíce nejsou ideální pro dovolenou na pláži, ovšem nabízí skvělou příležitost k poznávání horských oblastí a zažití marocké kultury.

Maroko počasí prosinec

Prosinec v Maroku je obecně chladný a vlhký měsíc, s průměrnými teplotami mezi 10 °C a 20 °C. Počasí se však značně liší v závislosti na regionu.

Pobřeží

 • Teploty se pohybují mezi 15 °C a 20 °C během dne a 10 °C a 15 °C v noci
 • Lze očekávat deštivé dny, s průměrnými srážkami kolem 100 mm
 • Moře je chladné, s průměrnou teplotou kolem 18 °C. Koupání je možné, avšak spíše pro otužilé

Vnitrozemí

 • Teploty jsou chladnější, s průměrem mezi 10 °C a 15 °C během dne a 5 °C a 10 °C v noci
 • V horských oblastech může sněžit, zvláště na Vysokém Atlase
 • Srážky jsou nižší než na pobřeží, s průměrem kolem 50 mm

Jižní Maroko

 • Teploty jsou teplejší než v severních oblastech, s průměrem mezi 20 °C a 25 °C během dne a 15 °C a 20 °C v noci
 • Déšť je vzácný, s průměrem srážek kolem 20 mm
 • Moře je příjemné na koupání, s průměrnou teplotou kolem 20 °C

Co s sebou vzít?

 • Do Maroka v prosinci by si měl návštěvník s sebou vzít vrstvené oblečení, aby se mohl přizpůsobit měnícím se teplotám
 • Nezapomenout na bundu nebo kabát, zvláště pokud se bude cestovat do vnitrozemí nebo do hor
 • Deštník nebo pláštěnka se budou hodit, ať už se jede kamkoli
 • Pokud se návštěvník chystá koupat, měl by si vzít plavky a neoprén
 • Nezapomenout opalovací krém a sluneční brýle, i když je prosinec, slunce stále svítí

Tipy na prosincovou cestu do Maroka

 • Pokud chce člověk uniknout chladnému počasí, měl by navštívit jižní Maroko
 • Prozkoumat marocká horská pásma, avšak být připraven na sníh a chladné počasí
 • Navštívit rušná marocká města, jako je Marrákeš, Fes a Meknés
 • Zažít vánoční trhy a oslavy v Maroku
 • Ochutnat lahodnou marockou kuchyni

Prosinec je skvělý čas na návštěvu Maroka, pokud návštěvník hledá klidnější a levnější cestu. Počasí je chladnější, avšak stále je příjemné pro prohlídky památek a aktivity venku.

Maroko se pyšní rozmanitým počasím, které se liší v závislosti na ročním období a oblasti.

Maroko moře

Maroko se pyšní úchvatným pobřežím omývaným jak Atlantským oceánem, tak Středozemním mořem. Tato kombinace dává zemi jedinečnou rozmanitost a přitahuje turisty z celého světa.

Atlantické pobřeží

Atlantické pobřeží, táhnoucí se přes 1 800 kilometrů, je rájem pro milovníky surfování a vodních sportů. Silné vlny a větrné podmínky v oblasti Essaouira lákají zkušené surfaře, zatímco klidnější vody v Agadiru a Dakhle jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Kromě surfování se dá vychutnat i plavání, opalování, vodní lyžování, kitesurfing a další aktivity. Na atlantském pobřeží jsou i malebné rybářské vesničky, historická města a rušná letoviska s moderní infrastrukturou.

Středozemní pobřeží

Středozemní pobřeží, dlouhé přibližně 500 kilometrů, se odlišuje klidnějšími vodami a malebnými zátokami. Nabízí ideální podmínky pro relaxaci a vodní sporty jako šnorchlování, potápění a plavbu lodí.

Mezi oblíbené destinace patří Tangier s bohatou historií a kosmopolitní atmosférou, Saidia s krásnými plážemi a letovisko Larache s malebnou medinou. Středozemní pobřeží je také domovem mnoha archeologických nalezišť a historických památek, které svědčí o bohaté historii této oblasti.

Ať už člověk preferuje vzrušení Atlantiku nebo klid Středozemního moře, Maroko nabízí ideální destinaci pro milovníky moře.

Další zajímavosti

 • Maroko má 17 modrých vlajek, které svědčí o čistotě a kvalitě jeho pláží
 • V Maroku se nachází mnoho ostrovů, z nichž nejznámější jsou Mogador a Iles des Essaouiras
 • Podél pobřeží se táhnou rozsáhlé útesy a jeskyně, které jsou domovem mnoha druhů mořských živočichů
 • Maroko je ideální destinací pro pozorování velryb a delfínů

Mezi další moře, které stojí za navštívení patří:

Maroko je země plná kontrastů, kde se starobylé tradice snoubí s moderním životem. Je to země, která uchvacuje srdce cestovatelů a zanechává v nich trvalé vzpomínky. Ať už člověk hledá dobrodružství, kulturní zážitky nebo jen relaxaci na pláži, Maroko má co nabídnout každému.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang