Fenzy – recenze a zkušenosti zákazníků

V dnešní době je internet plný různých e-shopů nabízejících módní trendy a oblečení za přijatelné ceny. Jedním z těchto e-shopů je Fenzy, který se prezentuje jako mezinárodní platforma specializující se na oblečení a módní doplňky pro ženy. Slibuje jedinečné modely, široký výběr velikostí a kvalitu zboží. Nicméně, jaké jsou skutečné zkušenosti zákazníků s tímto e-shopem?

Tento článek přináší recenze a zkušenosti reálných uživatelů s Fenzy. Jedná se o spolehlivý e-shop, nebo je lepší se po módních kouscích poohlédnout jinde?


Klíčové informace článku:

 • Co je to Fenzy?Fenzy je mezinárodní online obchod nabízející široký výběr levného oblečení a módních doplňků pro ženy. Propaguje se jako obchod s cenovou dostupností a jedinečným stylem, včetně vlastní značky vyráběné v Itálii.
 • Recenze od pravých uživatelů na Fenzy – podle mnoha recenzí zákazníků na platformě Heureka.cz se zdá, že Fenzy.cz nenaplňuje očekávání v oblasti kvality, dodání zboží a zákaznického servisu.
 • Recenze nabídky na FenzyFenzy nabízí oblečení a doplňky pro ženy, avšak zákazníci varují před nedodáním zboží, nekvalitou a špatnou komunikací.
 • Způsoby doručení zboží na Fenzy – zboží může být doručeno za poplatek, nebo zdarma, záleží na hodnotě objednávky.
 • Zákaznický servis na FenzyFenzy slibuje spokojenost zákazníků, nicméně skutečnost je opačná. Zákazníci se potýkají s nekomunikativní podporou, nedodaným zbožím a problémy při reklamacích, což odporuje slibům společnosti.
 • Jaké je doporučení pro nákup na Fenzy?Fenzy se prezentuje jako spolehlivý obchod, zákazníci však sdílejí frustraci s nekvalitním zbožím, dlouhými dodacími lhůtami a problematickou komunikací. Recenze varují před podvodnými praktikami a nedostatkem kvality, což vyvolává zklamání.

Před nákupem na novém e-shopu je důležité si zjistit, zda je to bezpečné. Některé e-shopy nabízejí skvělé a kvalitní výrobky, a jiné se snaží ze zákazníků dostat pouze peníze.

Co je to Fenzy?

Fenzy.cz představuje mezinárodní online obchod specializující se na oblečení a módní doplňky, který provozuje společnost Inteko d.o.o. se sídlem ve Slovinsku. S více než 30 lety zkušeností v textilním průmyslu si Fenzy vybudovala pevné postavení jako přední značka pro ženy, které hledají pohodlné, cenově dostupné a jedinečné oblečení.

Filozofie společnosti:

Společnost věří v jedinečnost každé ženy, a proto nabízí širokou škálu střihů a velikostí, aby každá zákaznice našla to, co jí nejlépe vyhovuje. Kolekce zahrnuje oblečení pro různé příležitosti, od ležérního po elegantní, v souladu s aktuálními módními trendy.

Jedinečné rysy Fenzy:

 • Vlastní značka Fenzy: Propagují se tím, že oblečení je vyráběno v toskánských dílnách s důrazem na kvalitu, originalitu a dostupnost ve větších velikostech. Materiály jsou podle nich převážně přírodní a recyklované.
 • Kolekce „Made in Italy“: Nabízejí kolekce oblečení údajně navržené a vyrobené v Itálii.
 • Široký výběr: Sortiment zahrnuje oblečení a doplňky pro různé typy postav a vkusy.
 • Cenová dostupnost: Nabízejí levné oblečení.
 • Pohodlí a styl: Oblečení je navrženo tak, aby bylo pohodlné a stylové, což umožňuje každé ženě cítit se jistě a krásně.

Tímto způsobem se značka Fenzy snaží propagovat. Jenže jaká je pravda?

Příklad nabízeného zboží ze sekce Doplňky na Fenzy.cz.

Recenze od pravých uživatelů na Fenzy

Je Fenzy.cz vážně tak kvalitní a ekologické? Na tuto otázku se snaží odpovědět tato Fenzy recenze. Podle zákazníků ne. Zboží je nekvalitní a pře prodávané z Číny, komunikace s e-shopem skoro neexistuje, nevrací peníze, při vrácení zboží tvrdí, že jim balíček nepřišel, odesílání zboží na reklamaci na vlastní náklady, a fotky na e-shopu neodpovídají skutečnosti. Spíše se podobá čínskému e-shopu.

Zde je pár recenzí z Heureka.cz od zákazníků, kteří si zboží objednali:

Anonymní uživatel

Tak jsem také naletěla. Zboží jsem zaplatila, nepřišlo nic a peníze vrátit nechtějí, stále dokola posílají generované e maily, že zboží je na cestě. Moje hloupost ač si téměř vždy než něco objednám vyhledám recenze na daný obchod, tentokrát jsem to neudělala.
Objednávka naštěstí není na vysokou částku, takže to tolik nebolí, ale je třeba, aby byli další případní kupující obezřetní a tomuto podvodnému obchodu se obloukem vyhnuli.

Anonymní uživatel

– okradou vás o peníze
– nedodají zboží
– peníze nevrátí
– zboží není skladem, i když se to tak tváří


Nenakupujte na podvodném eshopu fenzy.cz
Zboží nedodáno ani po 2 měsících od objednání, eshop posila jen automatické odpovědi na mě zprávy, nechtějí vrátit peníze.
Podal jsem podnět k COI. Takoví kyberšmejdi na internet opravdu nepatří.

Anonymní uživatel

– Lživá reklama, pozdní dodání, zboží je úplně jiné než v popisku

Zboží přišlo cca po měsíci na dobírku. Což bych ještě snesl
Byla objednaná mikina z bavlny, přišel hadr a ještě velikost místo XXL tak nějaké eSko. Obchod je předražený a nekvalitní.

Jirka

+ Lákavá reklama na internetu
– Podvodné praktiky.

31.10.2023 jsem objednal zboží (naštěstí jen za pár set Kč), do 21.12.2023 ho nemám. Podle poslední informace je nyní v Brestu. Nevím, jestli vůbec dojde.
Mají lákavou reklamu na internetu, ale podvodné praktiky. Na zákaznické lince je pouze automat, který vás ujišťuje o brzkém dodání. Na mail vám přijde jen automatická odpověď, že je všechno v pořádku. Neakceptují dobírku, pouze platbu předem.
Důrazně nedoporučuji tento obchod!!!
Pokud zboží neobdržím, obracím se na COI.

Toto jsou recenze na Fenzy.cz ze stránky Shoppingverify.com:

Lucia

Objednala jsem si zelený komplet tuniky a kalhot Claudette, protože jsem byla pozvána na svatbu, a košili. Oblečení jsem ani nezkoušela. Tunika byla jinak zelená než kalhoty a stejně tak i látka  byla u každého kusu úplně jiná. Okamžitě jsem poslala zpět balíček, který byl přijat v Gorici 26. května. Přesto mi nadále píšou e-maily s tím, že nic nedostali. Přišla jsem o 122 eur! Buďte opatrní!

Simona

Koupila jsem dvoje šaty, bohužel jedny měly špatnou velikost. Provedla jsem vrácení podle pokynů na webu Fenzy dne 31. 5. 2022. Poslala jsem balíček do jejich sídla v Gorici kurýrem a podle dohody mi měli poslat šaty správné velikosti. Poslala jsem Fenzy několik e-mailů s žádostí, aby mě kontaktoval manažer (nikdo se nikdy neodvážil zavolat). Jejich odpověď e-mailem je vždy stejná, že balíček ještě nedorazil do jejich sídla. Škoda, že mám potvrzení o doručení ze 3. 6. 2022 přímo od kurýra! K dnešnímu dni 23 .6. 2022 nebylo nic vyřešeno.

Christian

Koupil jsem dvoje šaty pro manželku, jedny jí slušely a druhé ne. Vrátil jsem je tedy podle pokynů na webu Fenzy dne 6. 9. 2021. Poslal jsem balíček do jejich sídla v Gorici kurýrem a oni mi dali poukázku v hodnotě 54,90 EUR, kterou jsem mohl utratit na jejich webových stránkách. Do dnešního dne mi ale ještě nebyly vráceny peníze, odpověděli e-mailem, že balíček ještě neobdrželi, ale kurýr do 24 hodin provedl doručení. Fenzy mě v podstatě ošidil o 54,90 €. TĚMTO STRÁNKÁM NAPROSTO NEDŮVĚŘUJTE, NAKUPUJTE JINDE! Psal jsem jim mnohokrát a nic nevyřešili. Nyní, když jsem jim dal negativní recenzi, odpovídají najednou rychle a promyšleně, aby problém vyřešili?! Když někdo nakoupí, peníze si okamžitě vezmete, ale na jejich vrácení mě necháte čekat přes měsíc!

Tohle je jen pár z mnoha recenzí na Fenzy.cz, které sdílejí své zážitky a zkušenosti s tímto e-shopem.

Recenze nabídky na Fenzy

V horní sekci webových stránek jsou oddíly, na které zákazník může kliknout. Jedná se o Novinky, Ženy, Doplňky, a Výprodej. V oddíle Novinky můžou zákazníci to nejnovější, co Fenzy nabízí.

V oddílů Ženy jsou k nalezení tyto kategorie:

 • 100% vyrobeno v Itálii
 • Šaty
 • Kalhoty a sukně
 • Trička a halenky
 • Plavky
 • Sportovní
 • Oblečení z přírodních materiálů
 • Spodní prádlo a pyžama
 • Bundy a kabáty
 • Pro silnější postavy
 • Doplňky
 • Obuv
 • Muži a děti
 • Položky do 119 Kč
 • Položky do 239 Kč
 • Výprodej

Dále se zde nachází oddíl Doplňky, kde se nacházejí čtyři hlavní kategorie:

 • Obuv
 • Šperky
 • Tašky a batohy
 • Ostatní módní doplňky

Poslední dva oddíly jsou Výprodej a O nás. Ve výprodeji zákazníci mohu objevit zboží za zvýhodněné ceny. Slevy se pohybují od 40 % až po 88 %.

Fotky už od pohledu vypadají, jakože jsou stažené z různých webů, nebo sociálních sítí. Na každé fotce je jiná modelka, a prostředí se často mění, takže nevypadají, jakoby fotky byly vytvořeny přímo prodejcem.

 1. Podvodné praktiky a zásadní nedostatky ve službách: Uživatelé opakovaně zmiňují, že se stali obětí podvodných praktik e-shopu Fenzy.cz. Mnozí z nich zaplatili za zboží, které nikdy nedostali. E-shop odmítá vrátit peníze a rovněž nekomunikuje efektivně a neřeší problémy zákazníků.
 2. Nepřiměřeně dlouhá dodací doba: Zákazníci se stěžují na extrémně dlouhé dodací lhůty, někdy až několik měsíců od objednání. E-shop slibuje rychlé doručení, avšak realita je diametrálně odlišná, což způsobuje značné zklamání a frustraci u zákazníků.
 3. Nesoulad s popisem a nízká kvalita zboží: Zboží doručené z Fenzy.cz často nesplňuje popis na webu. Zákazníci si stěžují na nedostatečnou kvalitu materiálů a neúplnost objednaných položek. Materiály jsou často levné a nekvalitní, což vede k rychlému opotřebení a poškození.
 4. Neschopnost vyřešit reklamace a vrátit peníze: Zákazníci mají obtíže s uplatněním reklamací a návratem peněz za nevydělané zboží. E-shop ignoruje žádosti o reklamace a také nedodržuje závazky ohledně vrácení finančních prostředků.
 5. Neefektivní a neuctivá komunikace: Komunikace s e-shopem Fenzy.cz je často neefektivní a neuctiví. Zákazníci se setkávají s generovanými odpověďmi, které neřeší jejich konkrétní problémy. E-shop je téměř nedostupný pro řešení stížností a nároků zákazníků.

Vzhledem k těmto alarmujícím problémům, varujeme potenciální zákazníky, aby se vyhnuli nákupům na webu Fenzy.cz. Je důležité, aby zákazníci byli obezřetní a vyhledali si důvěryhodné alternativy, které nabízejí lepší záruky kvality a služeb.

Ukázka několik kousků oblečení nabízené v sekci 100% vyrobeno v Itálii.

Způsoby doručení zboží na Fenzy

Fenzy se snaží vypadat jako lákavá nabídka. Proto nabízí dopravu zdarma pro objednávky nad 1 500 Kč. To znamená, že pokud objednávka dosáhne tohoto limitu, doručení je zcela zdarma. Slibují dobu doručení mezi 3 až 5 pracovními dny.

Pokud objednávka nedosahuje limitu pro dopravu zdarma, nabízí možnost dopravy za poplatek 99 Kč. Pro ty, kteří si přejí ještě rychlejší doručení, poskytuje expresní dopravu za poplatek 199 Kč. Po odeslání objednávky obdrží zákazník e-mail s potvrzením.

Zákaznický servis na Fenzy

Fenzy se na svých webových stránkách chlubí, že kladou velký důraz na spokojenost zákazníků a slibují rychlé a efektivní řešení všech problémů. Nicméně realita je mnohem temnější než tyto lesklé sliby. Mnoho zákazníků sdílí své frustrující zkušenosti s tímto obchodem, které ukazují na opakované selhání v poskytování služeb.

Když se zákazníci pokoušejí kontaktovat podporu, čelí téměř neproniknutelné zdi nekomunikace. Odpovědi na dotazy zákazníků často poskytuje pouze automatizovaný robot, který se zdá být programován pouze k opakování standardních frází a neřeší skutečné potřeby zákazníků.

I když se náhodou ozve skutečný zaměstnanec, jejich reakce je často neúčinná a nevážná. Zákazníci se setkávají s neschopností vyřešit jejich problémy a nedostatečnou snahou o zlepšení situace.

Pokud se zboží neobjeví včas, obvyklá odpověď ze strany Fenzy je tvrzení, že zásilka je již na cestě nebo dokonce, že již dorazila. Realita však často ukazuje opak – zboží prostě není k dispozici, ať už kvůli špatné správě zásilek či jiným důvodům.

A co se týče reklamací, zákazníci se potýkají s absurdními obstrukcemi. Fenzy často tvrdí, že jim zboží, které si zákazník přál reklamovat, nikdy nedošlo. Dokonce i v případě, že zboží je evidentně poškozené nebo nevyhovující, je pro zákazníka téměř nemožné dosáhnout spravedlivého vyřešení.

Peníze za reklamaci zákazníci nejspíše neuvidí a poštovné za reklamaci je nuceni hradit sami. Nakonec se tak žádná reklamace neuskuteční a zákazníci zůstávají se svými problémy napospas.

Fenzy tedy zřejmě zanedbává své sliby ohledně spokojenosti zákazníků a namísto toho praktikuje zbytečně složitý a neúčinný přístup k řešení problémů.

V dolní části webové stránky Fenzy.cz je možnost si přečíst více informací, jako Všeobecné podmínky, Odesílání a další.

Jaké je doporučení pro nákup na Fenzy?

Fenzy se prezentuje jako renomovaný mezinárodní online obchod zaměřený na oblečení a módní doplňky, nabízející ženám široký výběr cenově dostupných a jedinečných modelů. Tvrdí, že ve svých toskánských dílnách vyrábí kvalitní a originální oblečení, které je dostupné i ve větších velikostech.

Nicméně, zkušenosti skutečných zákazníků odhalují opak. Mnoho lidí sdílí své frustrace s nekvalitním zbožím, dlouhými dodacími lhůtami a nedostatečnou komunikací ze strany podpory. E-shop často odmítá vrátit peníze a ignoruje reklamace, což způsobuje značné zklamání u zákazníků.

Recenze varují před podvodnými praktikami a nedostatečnou kvalitou zboží. Fotografie na webu neodpovídají skutečnosti a dodací lhůty jsou mnohdy extrémně dlouhé. V důsledku toho se mnoho zákazníků setkává s obtížemi při řešení svých problémů a čelí neschopnosti získat náhradu za nevydělané zboží.

Závěrem, přestože se Fenzy prezentuje jako spolehlivý obchod nabízející kvalitní a cenově dostupné oblečení, skutečnost je mnohem méně příznivá. Pro zákazníky je důležité být obezřetní a vyhledat si důvěryhodné alternativy, které nabízejí lepší záruky kvality a služeb.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang