Pracovní kout v obývacím pokoji – jaké má výhody a jak ho zařídit?

Pokud denně u notebooku nebo na papíře doháníte pracovní resty nebo je práce z domova přímo vaší hlavní činností, je škoda, že se u toho pořád krčíte u konferenčního stolu. Nebylo by lepší zařídit si v obývacím pokoji malý, přesto pohodlný pracovní kout, ve kterém byste měli vše potřebné na jednom místě? Jeho výhody vám naznačíme níže.

Pokud jste dosud žádný pracovní kout doma neměli, přinese vám pracovní kout v obývacím pokoji mnoho výhod. V první řadě pro něj nepotřebujete nijak zvlášť hodně místa. Stačí útulný roh místnosti, do kterého umístíte psací stůl a pohodlné kancelářské křesílko.

Obsah článku

Výhody pracovního koutku

Základní tipy na zařízení pracovního koutku v obývacím pokoji

Oddělení pracovního koutku od zbytku místnosti

Z praktického hlediska můžete roh místnosti využít pro umístění rohového psacího stolu, na kterém se z důvodu větší pracovní plochy bude pracovat mnohem lépe. Tyto stoly obvykle nabízí kromě větší pracovní plochy také více úložného prostoru.

Pracovní kout v obývacím pokoji přinese:

  • komfortní místo pro práci
  • zvýšení efektivity práce
  • soukromí
  • neustálý přehled o zbývajících členech rodiny
  • pořádek tam, kde jste předtím pracovali
  • méně hektičtější práci
  • zefektivnění obývacího pokoje

Zařízení pracovního koutu v obývacím pokoji přináší mnoho benefitů, které usnadňují a zpříjemňují práci z domova. Jednou z hlavních výhod je zvýšená produktivita. Oddělený pracovní prostor minimalizuje rozptýlení a umožňuje soustředit se na práci. Díky tomu můžeme pracovat efektivněji a plnit úkoly v kratším čase.

Jak mini pracovní koutek v obývacím pokoji zařídit?

Pro zařízení mini pracovního koutku v obývacím pokoji postačí psací stůl a kancelářská židle. Abyste už do své pracovny nemuseli pořizovat nábytek navíc, čímž byste ubrali místo v obývacím pokoji, hledejte takový stůl, který vám poskytne dostatek úložného prostoru.

Měl by mít šuplíky i úložné skříňky. Více úložné plochy vám pak mohou zajistit i poličky či závěsné regály nad stolem.

Práci v pracovně vám jistě zpříjemní lampička a polička na zeď. Vhodné je, abyste měli u stolu i elektrickou zásuvku. Jinak byste pro nabíjecí kabel pro notebook museli natáhnou prodlužovací šňůru. To by časem bylo méně a méně komfortnější.

Místo pro práci ocení muži i ženy. Dokonce i v případě, že nepotřebujete pracovat z domu a jedná se tak o práci na hlavní pracovní poměr nebo i poloviční úvazek, kde počet hodin může být nahrazen prací z domu. Pracovní kout lze využívat na založení důležitých dokumentů, účtenek a smluv. Můžete u něj platit složenky, sepisovat si týdenní povinnosti a vždy, když za něj usednete, efektivně nastartujete své myšlení na pracovní notu.

Pokud na to máte prostor, pořiďte si do mini pracovního koutku v obývacím pokoji k psacímu stolu také popisovací tabuli či nástěnku na zeď. Pomůže vám udržet si v povinnostech přehled a vašim dětem poslouží pro zábavu. Tedy pokud tam zrovna nebudete mít sepsány povinnosti a úkoly.

Jak pracovní kout oddělit od zbývajícího pokoje?

Od zbytku obývacího pokoje oddělíte pracovní kout jednoduše regálem či knihovnou. Ta poslouží jako další úložný prostor, a přitom obývací pokoj hezky zvelebí. Využít však můžete zapadlejší kout či roh místnosti, aniž byste prostor nějak oddělovali. Regály seženete ve spoustě obchodech s nábytkem, včetně IKEA prodejen.

Kdo by zatoužil po větším soukromí, ten si pracovní prostor jednoduše zakryje hotovým zatemňovacím závěsem, který připevní ke stropu.

Ať už si váš pracovní prostor vymyslíte jakkoliv, věřte, že vás práce v něm bude bavit o dost více než, kdybyste ji dělali skrčení nad konferenčním stolem či v kuchyni u stolu. Nábytek do obýváku se dnes těší široké nabídce, kterou si můžete prohlédnout na internetu v pohodlí svého domova, mezi obchody s nábytkem patří např. Aldo nábytek.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang