Dovolená na Slovensku – all-inclusive, u vody, s dětmi

Slovensko láká turisty svou malebnou krajinou, bohatou historií a širokou škálou aktivit pro všechny typy cestovatelů. Dovolená na Slovensku nabízí pestrou paletu možností, od horských túr po relaxaci u termálních pramenů. Pro ty, kdo hledají dovolenou plnou přírodní krásy a kultury, je Slovensko ideálním cílem. Jaké jsou nejatraktivnější destinace pro dovolenou na Slovensku?

Dovolená na Slovensku nabízí rozmanité možnosti pro turisty všech typů. Od malebných horských túr až po relaxaci u termálních pramenů, každý návštěvník zde najde něco, co ho osloví. S bohatou historií a kulturou, pestrými přírodními krásami a aktivitami pro celou rodinu je Slovensko atraktivní destinací pro každého cestovatele.

Shrnutí obsahu článku

Dovolená s dětmi: Slovensko nabízí mnoho možností pro zábavu a aktivity pro celou rodinu, od aquaparků a zoologických zahrad až po prehistorické parky a termální lázně.

Dovolená u vody: Slovensko se pyšní množstvím jezer, přehrad a aquaparků, které jsou ideální pro osvěžení v horkých dnech a zábavu pro celou rodinu.

Dovolená all inclusive: All inclusive pobyty na Slovensku se stávají stále populárnějšími a nabízejí bezstarostnou dovolenou plnou relaxu a zábavy.

Co dělat a zažít: Slovensko nabízí širokou škálu aktivit pro všechny zájmy, od turistiky a cyklistiky přes lyžování a vodní sporty až po poznávání historie a kultury.

Gastronomie: Slovenská kuchyně je bohatá a chutná a nabízí mnoho specialit, které si turisté zamilují.

Dovolená s dětmi na Slovensku

Slovensko, země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturní dědictví, nabízí nekonečné možnosti pro rodinná dobrodružství. Od vzrušujících vodních parků po zábavné prehistorické parky a úchvatné zoologické zahrady, Slovensko má co nabídnout každé rodině.

 • Aquapark Tatralandia: Tento vodní park je ideální pro rodinnou zábavu s dětmi všech věkových skupin. Nabízí širokou škálu atrakcí, od vzrušujících toboganů po klidné relaxační bazény, kde si mohou děti užít nezapomenutelné chvíle plné radosti a vzrušení.
 • DinoPark Vyšné Ružbachy: Zkoumání světa dinosaurů v tomto fascinujícím zábavním parku, který přivádí do života prehistorickou éru. Děti se mohou ponořit do interaktivních expozic, prozkoumat modely prehistorických tvorů a zažít dobrodružství, které je zavede do doby dinosaurů.
 • Bojnice ZOO: Tato zoo je jedna z nejstarších a nejkrásnějších ZOO v Evropě, která je domovem širokého spektra zvířat z celého světa. Děti budou nadšené z možnosti objevovat exotická zvířata, sledovat jejich chování a učit se o jejich životním prostředí a zvyklostech.

Dovolená na Slovensku s dětmi je plná zábavy, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Od relaxace v termálních lázních po dobrodružství v prehistorických parků, Slovensko je ideální destinací pro rodinné dovolené.

Dovolená na Slovensku u vody

Slovensko, země s bohatou kulturou, malebnou horskou scenérií a fascinující historií, nabízí turistům i milovníkům vodních radovánek nepřeberné možnosti pro letní dovolenou. Mnoho jezer, přehrad, aquaparků a termálních pramenů slibuje osvěžení v horkých dnech a zábavu pro celou rodinu.

Mezi nejoblíbenější destinace pro dovolenou u vody na Slovensku patří:

 • Zemplínská šírava: Největší umělé jezero na Slovensku s písčitými plážemi, ideální pro koupání, vodní sporty a relaxaci. Nabízí širokou škálu ubytování, od kempů a penzionů až po luxusní hotely.
 • Slnečné jazerá: Nachází se v obci Senec v blízkosti Bratislavy Může se pochlubit čistou vodou a možností koupání, vodních sportů, rybaření a výletů lodí. V okolí se nachází aquapark a zábavní park.
 • Orava: Malebná oblast s přehradou a okolní horskou scenérií, která nabízí ideální podmínky pro turistiku, cyklistiku, rybaření a vodní sporty. V oblasti se nachází i několik aquaparků a termálních pramenů.
 • Bešeňová: Jedná se o termální koupaliště s celoročním provozem, které nabízí bazény s termální vodou, tobogány, sauny a vířivky. V areálu se nachází i hotel a kemp.
 • Aquapark Tatralandia: Je to jeden z největších aquaparků v střední Evropě s množstvím tobogánů, bazénů, saun a atrakcí pro celou rodinu.

Dovolená na Slovensku u vody je ideální volbou pro ty, kteří hledají relaxaci, zábavu a krásné přírodní prostředí. V nabídce je široká škála aktivit pro všechny věkové kategorie a zájmy, takže si každý najde to pravé pro sebe.

Dovolená na Slovensku u vody nabízí osvěžení a zábavu pro všechny, kteří milují přírodní krásy vodních útvarů.

Dovolená na Slovensku all inclusive

Na Slovensku se v posledních letech rozvíjí nabídka all inclusive pobytů, které jsou ideální volbou pro turisty, kteří si chtějí užít bezstarostnou dovolenou plnou relaxu a zábavy.

Kdo nabízí all inclusive na Slovensku?

All inclusive pobyty na Slovensku nabízí řada hotelů a resortů v různých lokalitách. Mezi nejznámější patří:

 • Aquapark Tatralandia: Nabízí ubytování v hotelu Holiday Village Tatralandia s aquaparkem, animačním programem a stravováním all inclusive. Cena za týdenní pobyt pro dva se pohybuje okolo 1 000 EUR.
 • Hotel Bešeňová: Nachází se v areálu termálního koupaliště Bešeňová a nabízí ubytování v moderních pokojích s vlastním sociálním zařízením, stravování all inclusive a vstup do termálního koupaliště. Cena za týdenní pobyt pro dva se pohybuje okolo 800 EUR.
 • Wellness hotel Diplomat: Leží v Piešťanech a nabízí ubytování v elegantních pokojích s vlastním sociálním zařízením, stravování all inclusive a wellness procedury. Cena za týdenní pobyt pro dva se pohybuje okolo 1 200 EUR.

Co all inclusive na Slovensku zahrnuje?

Služby all inclusive se na Slovensku liší v závislosti na hotelu a resortu, avšak obvykle zahrnují:

 • ubytování v pokoji s vlastním sociálním zařízením
 • plnou penzi (snídaně, obědy, večeře)
 • nealkoholické nápoje po celý den
 • alkoholické nápoje v omezeném rozsahu
 • vstup do bazénu a sauny
 • animační program
 • sportovní aktivity

Dovolená na Slovensku v režimu all inclusive je skvělým způsobem, jak si užít bezstarostnou dovolenou plnou relaxu a zábavy. Nabídka all inclusive pobytů se na Slovensku neustále rozšiřuje, takže si každý turista může vybrat ten pravý pro sebe.

Dovolená na Slovensku – co dělat a zažít

Slovensko nabízí turistům širokou škálu aktivit pro trávení volného času. Ať už se jedná o milovníky turistiky, cyklistiky, historie, kultury, nebo adrenalinových sportů, na Slovensku si každý najde to své.

Mezi nejoblíbenější aktivity na Slovensku patří:

 • Turistika: Slovensko je protkáno sítí turistických tras různé náročnosti, které vedou malebnou krajinou hor, lesů a údolí. Turistika je ideálním způsobem, jak poznat krásu slovenské přírody a užít si čerstvý vzduch.
 • Cyklistika: Na Slovensku se nachází mnoho cyklostezek, které vedou po rovinatém terénu i horských oblastech. Cyklistika je skvělým způsobem, jak prozkoumat slovenské památky a venkov.
 • Vysokohorská turistika: Pro zkušené turisty a horolezce nabízí Vysoké Tatry a Nízké Tatry náročné túry s úchvatnými výhledy. V horách se nachází i mnoho chat, kde se turisté mohou ubytovat a občerstvit.
 • Lyžování: V zimě se Slovensko stává rájem pro lyžaře a snowboardisty. V zemi se nachází mnoho lyžařských středisek s moderními vleky a sjezdovkami pro všechny úrovně lyžařů.
 • Vodní sporty: Na Slovensku se nachází mnoho jezer a řek, které nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, jako je plavání, kanoistika, vodní lyžování a windsurfing.
 • Historie a kultura: Slovensko je bohaté na historické památky, jako jsou hrady, zámky, kostely a muzea. Turisté si mohou prohlédnout také tradiční slovenské vesničky a ochutnat místní speciality.
 • Adrenalinové sporty: Pro milovníky adrenalinu nabízí Slovensko mnoho možností, jako je rafting, bungee jumping, paragliding a jízda na čtyřkolkách.

Dovolená na Slovensku je ideální volbou pro turisty, kteří hledají aktivní dovolenou plnou zážitků. Pestrá nabídka aktivit uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele.

Dovolená na Slovensku s dětmi nabízí širokou škálu aktivit pro celou rodinu.

Dovolená Slovensko – gastronomie

Při dovolené na Slovensku se turisté často nechávají okouzlit nejen malebnou scenérií hor a údolí, avšak i lákavou gastronomií. Místní speciality nabízí nevšední chuťové zážitky, které se stávají nezapomenutelnou součástí dovolené.

Mezi kulinářské poklady Slovenska patří:

 • Halušky s bryndzou: Lahodné bramborové halušky servírované s hustou bryndzovou omáčkou, opečenou slaninou a křupavou cibulkou.
 • Bryndzové pirohy: Pirohy plněné tvarohem a bramborami, zapečené dozlatova a podávané s osmaženou cibulkou a slaninou.
 • Vyprážaný syr: Oblíbená klasika, smažený sýr s tatarskou omáčkou a křupavými hranolkami.
 • Kapustnica: Vydatná zelná polévka plná klobásy a uzeného masa, podávaná s chlebem, ideální pro zahřátí v chladnějších dnech.

Každé sousto je zážitkem, který zanechává nezapomenutelné vzpomínky na tuto krásnou zemi. Turisté si tak z dovolené na Slovensku odnáší nejen úchvatné fotografie z hor a malebných vesniček, nýbrž i gurmánské zážitky, které se vryjí do jejich chutí.

Pro milovníky vína je pak skvělým místem slovenská Trnava.

Praktické tipy pro dovolenou s dětmi na Slovensku

Příprava na dovolenou s dětmi vyžaduje pečlivé plánování a zvážení mnoha faktorů. Pokud se rodina chystá na dovolenou na Slovensku, existuje několik praktických tipů, které jí mohou pomoci zajistit plynulý a bezproblémový průběh celého výletu.

 • Bezpečnostní opatření: Před odjezdem je dobré si pečlivě zjistit informace o bezpečnostních opatřeních a pravidlech platných v různých turistických atrakcích na Slovensku. Je potřeba zajistit, aby byla dovolená bezpečná pro celou rodinu.
 • Balení: Při balení si se doporučuje připravit si seznam věcí, které bude člověk potřebovat pro děti během dovolené. To znamená dětské oblečení, obuv, plavky, jejich oblíbené hračky, knížky a další zábavné předměty. Je dobré mít při balení na paměti také možné změny počasí a připravit si vhodné oblečení pro různé podmínky.
 • Plánování aktivit: Je vhodné si aktivity a výlety naplánovat před odjezdem. Základem je zjistit si informace o zajímavých místech, která chce člověk s dětmi navštívit, a vytvořit si hrubý plán, který mu pomůže vyhnout se zbytečnému stresu. Samozřejmě je dobré brát v úvahu zájmy a potřeby dětí a vybírat aktivity, které budou pro ně zábavné a přínosné.

Dovolená s dětmi na Slovensku může být vzrušujícím dobrodružstvím. Je to však také příležitost k vytvoření nezapomenutelných rodinných vzpomínek. S pečlivou přípravou a správným plánováním mohou rodiče maximalizovat radostné a bezstarostné chvíle strávené společně s dětmi.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang