Nejlepší kavárny v Praze – kam vyrazit na rande a s dětmi?

Praha je město plné kultury, historie a umění, které očarovalo již mnoho návštěvníků ze všech koutů světa. A co by byla Praha bez kaváren, které jsou nedílnou součástí její atmosféry a životního stylu? Nejlepší kavárny v Praze nejenže nabízejí skvělou kávu, lahodné dezerty, odpočinek, nebo sezení u stolu s krásným výhledem. Mnohdy jsou navštěvované především pro svou atmosféru, jako například kavárna Slavia Praha. Kavárny v Praze jsou navíc často přizpůsobeny dětem, takže jsou skvělou volbou pro rodiny. Které nejlepší kavárny v Praze tak stojí za návštěvu?

Pokud (nejen) turisté hledají ty nejlepší kavárny v Praze, je zde několik tipů, které stojí za návštěvu. Jaké jsou ty nejznámější a nejoblíbenější kavárny v Praze, které jsou typické svou atmosférou, sortimentem a příjemným personálem? A do jaké nejlepší kavárny v Praze mohou vyrazit maminky s dětmi?

Shrnutí článku

Kavárny v Praze – ty nejlepší kavárny v Praze nabízejí nejen skvělou kávu, mnohdy také krásný výhled na centrum Prahy, nebo také prostor pro děti

Nejstarší a nejpopulárnější kavárny – nejstarší kavárna Slavia, Adria nebo Fantova kavárna. Tyto kavárny nabízí mnohem více než občerstvení, jejich předností je především atmosféra a historický kontext

Kavárny pro rodiny s dětmi – přestože mnohdy kavárny nabízí vyhraněný prostor pro děti, Praha nabízí také kavárny, které jsou celé přizpůsobené dětským návštěvníkům

Nejlepší kavárny v Praze

Praha je město plné kultury, historie a také skvělé kávy. V posledních letech se zde objevilo mnoho kaváren, které nabízejí jak vynikající kávu, tak příjemné prostředí pro posezení s přáteli nebo pro pracovní setkání. Jaké jsou tedy ty nejlepší kavárny v Praze?

Kavárna Můj šálek kávy

Adresa: Vodičkova 12, 110 00 Nové Město

Tato kavárna má pohodlné posezení a nabízí široký výběr vynikajících čerstvě připravených kávových nápojů. Je to ideální místo pro relaxaci, první schůzky a užívání si dobré kávy.

Kavárna Pražírna

Adresa: Kozí 4, 110 00 Josefov

Tato kavárna je známá svými vynikajícími kávovými zrny z vlastní pražírny. Nabízejí také velký výběr čerstvých dezertů a domácích sušenek.

Mezi Srny

Adresa: Štěpánská 3, 120 00 Nové Město

Kavárna Mezi Srny má jedinečnou atmosféru, která vám připomene období Rakousko-Uherska. Specializuje se na tradiční kávové nápoje a má bohatou nabídku čajů.

Místo koncept store & café

Adresa: Kubelíkova 9, 130 00 Žižkov

Tato multifunkční kavárna se zaměřuje na kávu z místní pražírny a nabízí také prodejní výstavu designových předmětů od místních umělců.

Kavárna Místo

Adresa: Bubenečská 306, 160 00 Praha 6

Tato moderní kavárna nabízí dokonale připravenou kávu z nejlepších kávových zrn. Má příjemnou atmosféru a nabízí také vynikající snídaně a obědy.

Nejlepší kavárny v centru Prahy

Historické centrum Prahy je jedním z nejkrásnějších a nejlépe dochovaných v Evropě. Svojí bohatou historií a architektonickým bohatstvím přitahuje každý rok tisíce turistů ze všech koutů světa. Navíc je zde kromě mnoha restaurací a obchodů, také spousta kaváren, které oživují atmosféru a poskytují příjemné možnosti odpočinku a nákupů. Jaké jsou ty nejlepší kavárny v centru Prahy?

Kavárna Honest Guide

Adresa: Dlouhá 33, 110 00 Staré Město

Kavárna Honest Guide se nachází v historickém centru Prahy a nabízí výbornou kávu a také rady a tipy od místních průvodců na internetovém kanálu Honest Guide.

Kavárna EMA Espresso Bar

Adresa: U Radnice 8, 110 00 Malá Strana

EMA Espresso Bar nabízí ručně praženou kávu z celého světa. V kavárně se věnují detailům a jejich káva je vždy dokonale připravena. Má moderní a příjemnou atmosféru.

Bistro 8

Adresa: Opatovická 1448/15, 120 00 Nové Město

Bistro 8 je moderní kavárna a bistro, které se nachází v historické budově. Nabízí vynikající kávu a sezónní jídelní menu z čerstvých a vybraných surovin.

Alchymista Café & Bistro

Adresa: Loretánské nám. 10, 118 00 Praha 1

Tato kavárna se nachází v blízkosti Pražského hradu a nabízí vynikající výhled na město. Má příjemné posezení a nabízí široký výběr kávových specialit.

Café Savoy

Adresa: Vítězná 124/5, 150 00 Malá Strana

Café Savoy je luxusní kavárna s krásným interiérem a nabízí vynikající čerstvou kávu z vlastní pražírny. Jídlo je zde také vynikající, zejména jejich slavné lívance.

Kavárna Slavia Praze

Kavárna Slavia je kavárna mezi Karlovým mostem a Národním divadlem v Praze v ulici Smetanovo nábřeží v městské části Nové Město. Historie Kavárnu založili 1. dubna 1884 Eduard Reif a Karel Rajský přímo proti řece Vltavě. Místo vybudoval architekt Alois Fuhrmann ve stylu nedořečené novogotiky a novorenesance.

Kavárna byla otevřena pod jménem Café Lariond až do roku 1887, než byla přejmenována na pravé jméno „Slavie“. Otevření proběhlo během již tradičního oslav Nového Města a velký salón, i s galerií, byl už předem rychle naplněn 650 splašenými lidmi, kteří tam v chrabré náladě a dobře naladěni slavili nového nájemce svého velmi obdivovaného prostoru.

Kavárna Slavia je jednou z nejstarších kaváren jak v Praze, tak v celém Česku. V průběhu své existence Kavárna Slavia byla oblíbeným místem setkávání umělců, intelektuálů a politiků. Mezi jejími častými návštěvníky patřili například spisovatel Franz Kafka, malíř Alfons Mucha nebo skladatel Antonín Dvořák.

Kavárna Slavia Praha je známá svou úchvatnou uměleckou výzdobou, která zahrnuje například originální pásový fresky s motivy přírody a života v pohybu, které jsou dílem významného českého malíře Mikoláše Alše. Také se zde nachází jediný zachovaný původní interiér od Josefů Hoffmanna, který je vzácným příkladem secesního designu.

Kavárna Adria Praze

Kavárna Adria je pražská kavárna, která se nachází v centru Prahy na adrese Národní třída 26. Byla otevřena v roce 1896 jako součást stejnojmenného hotelu Adria. Kavárna byla oblíbeným místem výtvarníků a intelektuálů, kteří se scházeli v přilehlém hotelu.

V období první republiky byla kavárna jedním z center kulturního života v Praze. Jeho zóna se nachází v centru města, takže byla oblíbeným místem pro setkání a diskuzi mezi literáty, umělci a novináři. V kavárně Adria byly pořádány výstavy, literární večery a různé kulturní akce. V roce 1917 zde premiérovala hra Karel Čapka „Ze života hmyzu“.

V té době byla kavárna také jedním z center levicového myšlení a setkávali se zde členové literární skupiny Devětsil. Po druhé světové válce byl hotel a kavárna znárodněny a převzaly je státní instituce. V roce 1992 byl hotel vrácen původním majitelům a kavárna Adria se stala součástí národního kulturního památkového rezervace. Kavárna byla zrenovována a znovu otevřena v roce 1994.

Dnes je kavárna Adria oblíbeným místem pro setkání a odpočinek mezi návštěvníky Prahy. Její atmosféra je stále plná historie a kavárna se stala symbolem pražského kulturního života. Kromě kávy a dezertů je možné zde ochutnat tradiční českou kuchyni.

Fantova kavárna Praha Hlavní nádraží

Fantova kavárna se nachází v Praze na Hlavním nádraží a je oblíbeným místem jak pro turisty, tak i pro místní obyvatele. Tato kavárna je svým způsobem unikátní, protože si zachovává původní kávovou tradici a atmosféru. Kavárna byla otevřena v roce 1928 a nese jméno svého zakladatele – Josefa Fanty.

V průběhu let prošla Fantova kavárna Praha Hlavní nádraží několika změnami, avšak vždy si udržela svůj charakter a kvalitu podávaných dezertů. Interiér Fantovy kavárny je navržen v secesním stylu, který přenáší návštěvníky do doby prvorepublikového období. Při vstupu do kavárny se návštěvník ocitne pod vysokými zrcadly a krásnými vitrážemi, které dodávají místu jedinečnou atmosféru.

Kvalitní starožitný nábytek, který ve Fantově kavárně je, dává pocítit, že historického prostředí. Každý den se v kavárně připravuje široká škála domácích dezertů, jako jsou tradiční pražské vlašské štěstí, štrúdl, ovocné koláče nebo lívance. Kromě sladkých pochoutek je zde možné ochutnat také další teplé a studené nápoje, jako je výborná káva nebo různé čaje.

Fantova kavárna nabízí kromě vynikající kávy a dezertů také možnost posezení v příjemné atmosféře. K dispozici jsou zde staroměstské noviny, rozmanitá výbava pro malé děti a různé druhy stolních her.

Je zde stále ještě cítit kouzlo staré Prahy a návštěva tohoto místa bude určitě jedinečným zážitkem. Pokud se tedy někdo vydá na hlavní nádraží v Praze, neměl by zapomenout navštívit Fantovu kavárnu, která je skutečným klenotem mezi kavárnami v této rušné části města. Určitě zde návštěvníci nebudou litovat a rádi se sem budou vracet i při další příležitosti.

Zapadlé kavárny Praze

V centru Prahy, uprostřed rušného města plného turistů a každodenního shonu, je něco, co se zdá být až neuvěřitelným úkazem. Zapadlé kavárny v Praze, které jako by se ztratily v čase a prostoru a zůstaly nepovšimnuté v dnešním moderním světě. Jaké to jsou?

Kavárna Co Hledá Jméno – tato kavárna se nachází v srdci Prahy na Malé Straně a nabízí útulnou atmosféru, výborné kávy a svěží dezerty.

Kavárna Místo – příjemná a moderní kavárna v centru Prahy, která se zaměřuje na kvalitní kávu z vlastní pražírny a zdravé občerstvení.

Kavárna Pražírna – další skvělá malá kavárna na Malé Straně, která se pyšní prvotřídní kávou z vlastní pražírny a vynikající atmosférou.

Kavárna Riegrovy sady – útulná kavárna v parku na Vinohradech, která má výbornou kávu a navíc krásný výhled na Prahu.

Kavárna Café Letka – malá a skrytá kavárna v centru Prahy, která nabízí výborné kávy z lokálních pražíren a příjemnou atmosféru.

Kavárna Café Neustadt – stylová a moderní kavárna v Karlíně, která nabízí kvalitní kávu společně s různými akcemi a workshopy.

Kavárny v Praze vhodné pro rodiče s dětmi

Praha je město plné kaváren, které nabízí skvělou atmosféru, kvalitní kávu a lahodné dezerty. Pro rodiče s dětmi je však výběr vhodné kavárny trochu náročnější. Musí se totiž najít místo, které je dostatečně prostorné a přizpůsobené potřebám malých členů rodiny.

Zároveň by mělo být v kavárně dostatek zábavy, aby se děti nebavily pouze na svém telefonu nebo tabletu. Zde je seznam nejlepších kaváren v Praze, které jsou ideální pro rodiče s dětmi.

Kavárna pod Lipami

Kavárna Pod Lipami se nachází v blízkosti náměstí Jiřího z Poděbrad a nabízí skvělou kávu a také prostornou dětskou hernu. Na své si zde přijdou rodiče s dětmi a také ti, kteří hledají místo pro pracovní setkání. V kavárně se také často pořádají workshopy pro děti a další kulturní akce.

Kavárna u Modré kachničky

Tato kavárna se nachází v centru Prahy a je ideální pro rodiče s nejmenšími dětmi. V kavárně se totiž nachází dětský koutek s hračkami a malým bazénkem plným míčků. Rodiče si tak mohou v klidu vychutnat svou kávu, zatímco se děti zabaví.

Café Therapy

Café Therapy je další kavárna v centru města, která je ideální pro rodiny s dětmi. Kromě kvalitní kávy nabízí také výborné dorty a dezerty. Pro děti je zde připravený dětský koutek s malými stolky a židličkami, na kterých mohou bez pomoci sedět. Kavárna také pořádá dětské dílny a akce.

Café Kolibka

Café Kolibka se nachází v krásném parku Stromovka, který je oblíbeným místem pro procházky s dětmi. Kavárna nabízí skvělou kávu a navíc také malý dětský koutek s hračkami. V teplých měsících lze posedět i na venkovní terase s výhledem na park.

Kavárna Na hřišti

Kavárna Na hřišti se nachází v Břevnově a je ideální pro rodiny se staršími dětmi. Kromě kvalitní kávy a dezertů je zde možné najít také malé hřiště s pískovištěm a houpačkami. Kavárna pořádá také různé akce pro děti, jako jsou výtvarné dílny nebo divadelní představení.

Výběr vhodné kavárny pro rodiče s dětmi není v Praze problém. Město nabízí širokou škálu kaváren, které jsou přizpůsobené potřebám rodin s dětmi. Děti se tak mohou bavit a rodiče si vychutnávat své oblíbené kávy a více se věnovat sobě. Všechny tyto kavárny jsou perfektním místem pro rodinné výlety nebo pro odpočinek po dlouhém dni v městě.

© 2024 MZ.cz | Nakódoval Leoš Lang